Fenerbahce-Galatasaray Rider Bee Dates Announced

ADVERTISEMENT

The tournament schedule for the 31, 32, 33, 34 and 35th weeks of the Spor Toto Super League Ahmet Juruk season has been announced. During Ramadan, the time of the Ramadan Moon Night match was adjusted to 20.30.

The date for Fenerbahce-Galatasaray Rider Bee has been announced. When and when is the Fenerbahce-Galatasaray match?

Fenerbahce-Galatasaray Derby will be performed on Sunday, April 10th at 20:30. Trabzonspor-Besiktas will face 20.30 on Sunday, April 3rd.

The match schedule for the 31st, 32nd, 33rd, 34th and 35th weeks of the Spor Toto Super League Ahmet Juruk season has been announced.

According to a statement from the Turkish Football Federation, the time of the night match was adjusted to 20.30 during the month of Ramadan on the occasion of the month of Ramadan.

The match schedules for the 31st, 32nd, 33rd, 34th, and 35th weeks of the league are as follows:

ADVERTISEMENT

Week 31:

April 2nd (Sat):

13.30 GZT Giresunspor- Demir Grup Sivasspor (Cotanak Sports Complex)

16.00 Altay-Fraport TAV Antalyaspor (Alsancak Mustafa Denizli Stadium)

16.00 Yukatel Kayserispor-Fenerbahçe

20.30 Galatasaray-Vavacars Fatih Karagümrük (Neff)

Sunday, April 3:

13.30 Kasimpasha-Gaziantep (Repep Tayyip Erdogan)

16.00 Ittifak Holding Konyaspor-Göztepe

16.00 AytemizAlanyaspor-Bahçeşehir Schools Stadium

20.30 Trabzonspor Besiktas (Senol Güneş Sports Complex)

Monday, April 4th:

20.30 Medipol Başakşehir-Öznur KabloYeniMalatyaspor (Basakşehir FatihTerim)

20.30 Atakashu Hatayspor-Adana Demirspor (New Hatayspor)

Week 32:

Friday, April 8:

20.30 Gaziantep FK-Trabzonspor (Carillon Stadium)

Saturday, April 9:

13.30 Vavacars Fatih Karagümrük-Kasimpasa (Ataturk Olympics)

16.00 Chai Kuru Rize Spor-Itti Fak (Chikuru Didi) holding a Konyaspor

16.00 Goztepe-Yukatel Kayserispor (Gursel Axel)

20.30 Besiktas-AytemizAlanyaspor (Vodafone Park)

April 10 (Sun):

13.30Öznur KabloYeniMalatyaspor-GZTGiresunspor (Yeni Malatya)

16.00 Demir Grup Sivasspor-Medipol Başakşehir (Bahçeşehir College Sivas September 4th)

16.00 Adana Demirspor-Altai (New Adana)

20.30 Fenerbahce-Galatasaray (Ulker Stadium)

Monday, April 11:

20.30 Fraport TAV Antalyaspor-Atakash Hatayspor (Antalya Stadium)

Week 33:

Friday, April 15:

20.30 Yukatel Kayserispor-Çaykur Rizespor (Metropolitan municipality Kadir Has)

20.30 Trabzonspor-Vavacars Fatih Karagümrük (Senol Güneş Sports Complex)

Saturday, April 16:

13.30 Atakaş Hatayspor-Demir Grup Sivasspor (New Hatai)

16.00 Aytemiz Alanyaspor-Fraport TAV Antalyaspor (Bahçeşehir Schools)

16.00 Altay-Medipol Başakşehir (Alsancak Mustafa Denizli)

20.30 Fenerbahce-Goztepe (Urquell)

April 17 (Sun):

13.30 Ittifak Holding Konyaspor-Gaziantep FK (Medash Konyaspor Metropolitan)

16.00 Kasimpasha-Adana Demirspor (Lejep Typ Erdogan)

20.30 GZT Giresunspor-Besiktas (ÇotanakSportsComplex)

Monday, April 18:

20.30 Galatasaray-Öznur KabloYeniMalatyaspor (Nef)

34th week

Friday, April 22:

20.30 Chaikul Rize Spor-Fenerbahce (Chikuldidi)

Saturday, April 23:

16.00 Vavacars Fatich Karagümrük-GZT Giresunspor (Ataturk Olympics)

16.00 Gaziantep FK-Goztepe (Carillon)

20.30 Adana Demirspor-Trabzonspor (New Adana)

April 24 (Sun):

16.00 Öznur KabloYeni Malatyaspor-Ittifak Holding Konyaspor (Yeni Malatya)

16.00 Medipol Başakşehir-Atakaş Hatayspor (Basakşehir FatihTerim)

20.30 Fraport TAV Antalyaspor-Yukatel Kayserispor (Antalya)

20.30 Altay-Galatasaray (Alsancak Mustafa Denizli)

Monday, April 25:

20.30 Demir Grup Sivasspor-Aytemiz Alanyaspor (September 4, Bahçeşehir College Sivas)

20.30 Besiktas-Kasimpasha (Vodafone Park)

Week 35:

Friday, April 29:

20.30 GZT Giresunspor-Adana Demirspor (Kotanak Sports Complex)

20.30 Fenerbahce-Gaziantep FK (Urquell)

Saturday, April 30:

16.00 Ittifak Holding Konyaspor- Vavacars Fatih Karagümrük (Medash Konyaspor Metropolitan)

16.00 Kasimpasha-Medipole Bashakshehir (Repep Tayyip Erdogan)

20.30 Atakaş Hatayspor-Altay (Shemale)

20.30 Trabzonspor-Fraport TAV Antalyaspor (Senol Güneş Sports Complex)

Sunday, May 1st:

16.00 Yukatel Kayserispor-Beşiktaş

16.00 AytemizAlanyaspor-Öznur KabloYeniMalatyaspor (Bahçeşehir Schools)

20.30 Goztepe-Chicle Rize Spor (Gulcel Axel)

20.30 Galatasaray-DemirGrupSivasspor (Nef)